1939-1945. Пам’ятаємо. Переможемо

Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки, 
Несе нащадкам спогади
свої.

       8 травня 2023 року Україна разом з Європою та США відзначає День пам’яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Пам’ять означає, що ми пам’ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни,   примирення – що країни Європи уклали мир після війни.

В цей пам’ятний день в  Україні вшановують пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни. 

До Дня Пам’яті і примирення в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-  технічної освіти» були проведені патріотичні заходи. В кожній навчальній групі проведені виховні години «1939-1945. Пам’ятаємо. Переможемо»; впродовж тижня у соціальних мережах учнівська молодь долучилася до марафону віршів «Пам’ятати заради майбутнього»; бібліотекар Ілона Гончарова та педагог соціальний Єлизавета Акулова з учнями пільгових категорій провели онлайн захід «Не загасити пам’яті вогонь…». Підібраний матеріал допоміг поглибити знання учнів про героїчне минуле нашого народу,  допомогти усвідомити велич подвигу українців у Другій світовій війні, виховати шану і повагу до тих, хто ціною власного життя переміг фашизм і здобуває перемогу на сході України в наші дні.

8 травня відбувся єдиний онлайн захід «Пам’ятаємо. Переможемо», участь в якому взяли учні та педагогічний колектив. Зворушливо молодь декламувала вірші, ведучі нагадали страшну статистику ІІ світової війни. Ми не повинні забувати ці страшні цифри:  жахіття війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто  пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.

Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. 

Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що наш жовто-блакитний прапор незабаром замайорить на всіх окупованих територіях і у календарі свят України з’явиться нова святкова дата – День Перемоги над Росією.

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України.  РФ принесла в Крим політично вмотивовані переслідування, насильницькі зникнення, вбивства, позбавлення свободи слова та віросповідання, мілітаризацію дитинства, загрозу руйнування української культурної спадщини, екологічну небезпеку. До дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим […]

Мова є душею нації, її генетичним кодом. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. До святкування Міжнародного дня рідної мови долучилися педагогічні працівники та здобувачі освіти ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти”. З цієї нагоди викладачем української мови та літератури Іриною МОЛОДИКОЮ та майстром виробничого навчання Тетяною КАЛАБУХОВОЮ був проведений мовний квіз […]

Ім’я видатного італійського вченого Галілео Галілея добре відомо людям, навіть не пов’язаним з вивченням фізики, математики та астрономії. Його фундаментальні праці та винаходи мали значний вплив на розвиток наукової думки XVI–XVII ст. На честь 460-ї річниці від дня народження великого італійця в Краматорському центрі професійно-технічної освіти протягом тижня здобувачі освіти приймали участь у онлайн-заходах до […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x