1939-1945. Пам’ятаємо. Переможемо

Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки, 
Несе нащадкам спогади
свої.

       8 травня 2023 року Україна разом з Європою та США відзначає День пам’яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Пам’ять означає, що ми пам’ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни,   примирення – що країни Європи уклали мир після війни.

В цей пам’ятний день в  Україні вшановують пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни. 

До Дня Пам’яті і примирення в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-  технічної освіти» були проведені патріотичні заходи. В кожній навчальній групі проведені виховні години «1939-1945. Пам’ятаємо. Переможемо»; впродовж тижня у соціальних мережах учнівська молодь долучилася до марафону віршів «Пам’ятати заради майбутнього»; бібліотекар Ілона Гончарова та педагог соціальний Єлизавета Акулова з учнями пільгових категорій провели онлайн захід «Не загасити пам’яті вогонь…». Підібраний матеріал допоміг поглибити знання учнів про героїчне минуле нашого народу,  допомогти усвідомити велич подвигу українців у Другій світовій війні, виховати шану і повагу до тих, хто ціною власного життя переміг фашизм і здобуває перемогу на сході України в наші дні.

8 травня відбувся єдиний онлайн захід «Пам’ятаємо. Переможемо», участь в якому взяли учні та педагогічний колектив. Зворушливо молодь декламувала вірші, ведучі нагадали страшну статистику ІІ світової війни. Ми не повинні забувати ці страшні цифри:  жахіття війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто  пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.

Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. 

Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що наш жовто-блакитний прапор незабаром замайорить на всіх окупованих територіях і у календарі свят України з’явиться нова святкова дата – День Перемоги над Росією.

На запрошення постійного партнера нашого закладу – ФРОНІУС Україна (ТМ FRONIUS (Австрія)), керівник державного професійно-технічного навчального закладу «Краматорський центр професійно-технічної освіти» Артем СОРОЧИНСЬКИЙ разом із старшим майстром Володимиром МАЛИМ взяли участь у  XXI Міжнародному промисловому форумі, який з 30 травня по 1 червня 2023 року проходив у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ).  Під час форуму були продемонстровані […]

31 травня 2023 року у рамках Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням в ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти” був проведений захід, присвячений свідомості про шкідливі наслідки тютюнопаління та популяризації здорового способу життя. Ця подія відбулася в онлайн-форматі, дозволяючи учням з різних куточків світу приєднатися до обговорення та взяти участь у різноманітних інтерактивних активностях.  Використання інструментів, таких […]

Третій четвер травня – Всесвітній день вишиванки – свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу. «Вишиванка, моя вишиваночко! Ріднесенька ти моя! В ній, закодовані воля, сила, мужність і нескореність українського народу. А ще – споконвічне стремління українців жити у мирі, вирощувати хліб та радіти життю.. Українські традиції — […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x