Чорнобиль не має минулого часу

Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.

 Тут по дворах стоїть бузкова повінь.

 Тут ті бузки проламують тини.

 Тут щука йде, немов підводний човен, і прилітають гуси щовесни.

 Але кленочки проросли крізь ґанки.

Жив–був народ над Прип’яттю – і зник.

   В Рудому лісі виросли поганки, і ходить Смерть, єдиний тут грибник…

                                                                   Ліна Костенко. 2019

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.

37 років тому Україна і весь світ здригнувся від слова ” Чорнобиль” та й досі він нагадує про себе.

Чорно́бильська катастро́фа — екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукусіма-1», як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Чорнобиль – тема, яка болить українцям вже не один десяток років. Гострота цієї трагедії не стирається з плином часу.

З нагоди відзначення роковин Чорнобильської катастрофи, з метою вшанування пам’яті загиблих внаслідок цієї трагедії в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» було проведено низку заходів.

Бібліотекар Ілона Гончарова та педагог соціальний Єлизавета Акулова провели урок пам’яті «Чорнобиль не має минулого часу» з дітьми пільгових категорій, online-екскурсію у національний музей «Чорнобиль», який розташований у місті Київ. В ньому  зібрано більше 7 тисячі експонатів, які розповідають нам про події тієї нищівної дати. До них відносяться фотографії загиблих ліквідаторів, засекречені в той час документи і навіть речі загиблих ліквідаторів і звичайних людей, які надалі були евакуйовані з міста.

Майстер виробничого навчання Станіслав Стрельцов та викладач предмету «Хімія» Ольга Білоус провели відкритий онлайн захід  «Сторінками інтерактивного музейного соціального проекту «Дзвінок у 1986рік».Учні мали змогу почути в телефонній розмові свідчення людей різних професій, які з перших годин трагедії евакуювали дітей, безстрашно, ризикуючи життям, опинилися в самому пеклі і гідно виконували свій громадянський обов’язок.

В навчальних групах були проведені виховні години «Чорнобильська трагедія», «Чорнобиль як хмара», «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…», «Чорнобиль – чорний біль нашої землі».

Чорнобиль і досі є незагоєною раною. Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про трагедію. Багато з тих, хто прийняв на себе перший удар ядерної стихії, на жаль, уже пішли у безсмертя, залишивши смуток та біль у наших серцях.

Дякуємо за подвиг і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!

28 червня 2024 року у ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти” за підсумками 2023-2024 навчального року відбулась підсумкова Педагогічна рада. Метою засідання педагогічної ради було підведення підсумків освітнього процесу у 2023-2024 навчальному році, спрямування подальшої освітньої діяльності Центру  на 2024-2025 навчальний рік. Відкрив нараду з вітальним словом до педагогічних працівників директор Центру Артем СОРОЧИНСЬКИЙ. Заступник директора […]

Кожна держава має свою Конституцію і вважає її найціннішим документом. Конституція — це гордість країни, а день її прийняття вважається великим святом. Саме цьому святу були присвячені онлайн заходи в Краматорському центрі професійно-технічної освіти, які відбулися протягом тижня.  Учасники заходів під керівництвом керівників груп готували змістовні презентації, присвячені історії прийняття основного закону нашої країни, відповідали […]

8 червня 2024 року в Державному професійно-технічному навчальному закладі “Краматорський центр професійно-технічної освіти” пройшло крайнє у 2023/2024 навчальному році засідання державної кваліфікаційної комісії! Іспит на прочність, знання та професійну компетентність здали вже КВАЛІФІКОВАНІ універсали – Кухарі, Кондитери! Майбутні працівники сфери громадського харчування показали високий рівень володіння професійними знаннями, вміннями та навичками. Комісія відмітила якісний рівень […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x