Чорнобиль не має минулого часу

Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.

 Тут по дворах стоїть бузкова повінь.

 Тут ті бузки проламують тини.

 Тут щука йде, немов підводний човен, і прилітають гуси щовесни.

 Але кленочки проросли крізь ґанки.

Жив–був народ над Прип’яттю – і зник.

   В Рудому лісі виросли поганки, і ходить Смерть, єдиний тут грибник…

                                                                   Ліна Костенко. 2019

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.

37 років тому Україна і весь світ здригнувся від слова ” Чорнобиль” та й досі він нагадує про себе.

Чорно́бильська катастро́фа — екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукусіма-1», як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Чорнобиль – тема, яка болить українцям вже не один десяток років. Гострота цієї трагедії не стирається з плином часу.

З нагоди відзначення роковин Чорнобильської катастрофи, з метою вшанування пам’яті загиблих внаслідок цієї трагедії в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» було проведено низку заходів.

Бібліотекар Ілона Гончарова та педагог соціальний Єлизавета Акулова провели урок пам’яті «Чорнобиль не має минулого часу» з дітьми пільгових категорій, online-екскурсію у національний музей «Чорнобиль», який розташований у місті Київ. В ньому  зібрано більше 7 тисячі експонатів, які розповідають нам про події тієї нищівної дати. До них відносяться фотографії загиблих ліквідаторів, засекречені в той час документи і навіть речі загиблих ліквідаторів і звичайних людей, які надалі були евакуйовані з міста.

Майстер виробничого навчання Станіслав Стрельцов та викладач предмету «Хімія» Ольга Білоус провели відкритий онлайн захід  «Сторінками інтерактивного музейного соціального проекту «Дзвінок у 1986рік».Учні мали змогу почути в телефонній розмові свідчення людей різних професій, які з перших годин трагедії евакуювали дітей, безстрашно, ризикуючи життям, опинилися в самому пеклі і гідно виконували свій громадянський обов’язок.

В навчальних групах були проведені виховні години «Чорнобильська трагедія», «Чорнобиль як хмара», «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…», «Чорнобиль – чорний біль нашої землі».

Чорнобиль і досі є незагоєною раною. Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про трагедію. Багато з тих, хто прийняв на себе перший удар ядерної стихії, на жаль, уже пішли у безсмертя, залишивши смуток та біль у наших серцях.

Дякуємо за подвиг і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!

День числа Пі – неофіційне свято, яке відзначається шанувальниками математики 14 березня на честь математичної константи – числа “Пі”. Уже стало традицією святкування  Дня числа Пі у Краматорському центрі професійно-технічної освіти.  Викладачі природничо-математичного напрямку Котенко Тетяна  та Донцова Людмила провели онлайн святкування – позакласний захід, на якому ознайомили здобувачів освіти з історією походження числа “Пі” […]

Життя сьогодні – дуже непередбачуване. Про це свідчать події, які розгортаються зараз в Україні. Іде повномасштабна війна з росією. Тому у житті кожної людини зустрічаються різні непередбачувані випадки, часом загрозливі для особистої безпеки. Сьогодні в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» стартувала серія зустрічей, організована педагогом соціальним Оленою НІЧІК, з провідним інспектором відділу організації профілактичної роботи […]

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України.  РФ принесла в Крим політично вмотивовані переслідування, насильницькі зникнення, вбивства, позбавлення свободи слова та віросповідання, мілітаризацію дитинства, загрозу руйнування української культурної спадщини, екологічну небезпеку. До дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x