Чорнобиль не має минулого часу

Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.

 Тут по дворах стоїть бузкова повінь.

 Тут ті бузки проламують тини.

 Тут щука йде, немов підводний човен, і прилітають гуси щовесни.

 Але кленочки проросли крізь ґанки.

Жив–був народ над Прип’яттю – і зник.

   В Рудому лісі виросли поганки, і ходить Смерть, єдиний тут грибник…

                                                                   Ліна Костенко. 2019

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.

37 років тому Україна і весь світ здригнувся від слова ” Чорнобиль” та й досі він нагадує про себе.

Чорно́бильська катастро́фа — екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукусіма-1», як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Чорнобиль – тема, яка болить українцям вже не один десяток років. Гострота цієї трагедії не стирається з плином часу.

З нагоди відзначення роковин Чорнобильської катастрофи, з метою вшанування пам’яті загиблих внаслідок цієї трагедії в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» було проведено низку заходів.

Бібліотекар Ілона Гончарова та педагог соціальний Єлизавета Акулова провели урок пам’яті «Чорнобиль не має минулого часу» з дітьми пільгових категорій, online-екскурсію у національний музей «Чорнобиль», який розташований у місті Київ. В ньому  зібрано більше 7 тисячі експонатів, які розповідають нам про події тієї нищівної дати. До них відносяться фотографії загиблих ліквідаторів, засекречені в той час документи і навіть речі загиблих ліквідаторів і звичайних людей, які надалі були евакуйовані з міста.

Майстер виробничого навчання Станіслав Стрельцов та викладач предмету «Хімія» Ольга Білоус провели відкритий онлайн захід  «Сторінками інтерактивного музейного соціального проекту «Дзвінок у 1986рік».Учні мали змогу почути в телефонній розмові свідчення людей різних професій, які з перших годин трагедії евакуювали дітей, безстрашно, ризикуючи життям, опинилися в самому пеклі і гідно виконували свій громадянський обов’язок.

В навчальних групах були проведені виховні години «Чорнобильська трагедія», «Чорнобиль як хмара», «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…», «Чорнобиль – чорний біль нашої землі».

Чорнобиль і досі є незагоєною раною. Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про трагедію. Багато з тих, хто прийняв на себе перший удар ядерної стихії, на жаль, уже пішли у безсмертя, залишивши смуток та біль у наших серцях.

Дякуємо за подвиг і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!

Революція Гідності – Євромайдан – масовий громадянський протест, який тривав 94 дні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року.  Його було спричинено різкою зміною зовнішньополітичного курсу та вектора розвитку держави, згодом до причин додалися незаконні, антиконституційні дії влади. Під час боротьби українського народу проти режиму формувалося громадянське суспільство, яке вражало світ. Епіцентром […]

16 листопада 2023 року в ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти” відбувся тренінг для представників методичної комісії загальнопрофесійної підготовки та професійної підготовки зварників і верстатників на тему «Мовленнєва компетентність як невід’ємна складова професіоналізму». Метою тренінгу було підвищення мовленнєвої компетентності педагогів, зокрема: Тренінг проводився викладачем української мови та літератури Іриною МОЛОДИКОЮ. Програма заходу була розроблена таким чином, […]

Попри всі перепони сьогодення, педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти продовжують віддавати всі свої сили, знання та вміння тим, хто обрав для себе шлях робітничих професій. І для того, щоб процес навчання був максимально ефективним, педагоги в першу чергу продовжують вдосконалювати власні професійні навички, аби надавати освітні послуги на високому рівні. Так, в період з […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x