УКРАЇНА СОБОРНА. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

«Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів»

Іван Франко

У глибину століть сягає історія нашого народу. Україна має багате й славне минуле.

В історії України особливе місце займає день 22 січня. Щорічно цього дня в Україні відзначають День Соборності й згадують одразу про дві важливі події в нашій історії:

  • підписання IV Універсалу Центральної Ради, яким проголосили незалежність УНР у 1918 році;
  • проголошення Акта Злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки в 1919 році (об’єднання українських земель в одну державу).

Тоді українці вкотре довели, що спроможні об’єднатися попри всі складнощі та розділеність між двома імперіями (Австро-Угорською та російською).

Соборність України – була і залишається однією з надважливих тем історії України. Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною.

З нагоди Дня Соборності та 105-річчя проголошення Акту Злуки в державному професійно-технічному навчальному закладі «Краматорський центр професійно-технічної освіти» була проведена низка онлайн заходів.

В навчальних групах були проведені виховні години «Наша сила в єдності», «Україна – єдина країна», учні груп ОПЗ-21 та КК-21 взяли участь в обласній  тематичній годині з інтерактивним квестом “Україна починається з тебе!, де готували сценарій свята «День міста після перемоги!»; проведена фотовиставка «Україна – це ми!». Кращі фотороботи візьмуть участь в обласній фотовиставці. Бібліотекарем Ілоною Гончаровою та педагогом соціальним Єлизаветою Акуловою був проведений онлайн захід «Україна соборна! Живий ланцюг соборності! Разом до перемоги!». Учні переглянули та прослухали презентацію, відеоролик та виконали вправи на цифровій дошці Jamboard. Наші учні зрізних куточків Землі доєднувалися до заходів, надсилали фото, які свідчать, що ми єдині, незламні, непереможні!!!

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета нашої омріяної Перемоги. Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб!

Це мрії, які обов’язково здійсняться після нашої Перемоги! Коли ми все відбудуємо! І будемо жити в вільній та незалежній Україні!

У цей день здобувачі освіти ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» вшанували пам’ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Анексія Криму Російською Федерацією в лютому 2014 року актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Уже […]

Україна – ненька, Україна – мати… Цілий Всесвіт знаходиться у цих простих і звичних, але таких рідних і зрозумілих кожному українцеві словах. Бо ми всі є діти чудової, щедрої, мальовничої нескореної і вільної України. Говорячи про Україну, як не згадати про яскравий символ нашого народу – ВИШИВАНКУ. До Дня вишиванки в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної […]

День Європи

День Європи – це свято у черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця! День Європи в Україні – це крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. У цей день ми шануємо наші спільні цінності, історію та, що […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x