ТИЖДЕНЬ З ПРОФЕСІЇ «СЛЮСАР ІЗ СКЛАДАННЯ МЕТАЛЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ, ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК»

В державному професійно-технічному навчальному закладі “Краматорський центр професійно-технічної освіти” з 19.12.2022 року по 23.12.2022 року проходив тиждень з професії “Слюсар із складання металевих конструкцій, електрогазозварник”.

Розпочався він з відео-виклику від директора закладу Артема Сорочинського, який у своєму зверненні закликав долучитись до челенджу “Справжній зварник” учнів та майстрів виробничого навчання.

19.12.2022 року викладач Станіслав Стрельцов проводив відкритий захід “Інтерактив з предмету “Читання креслень”. Учні з задоволенням виконували завдання на інтерактивній дошці Jamboard: встановлювали відповідність між позначенням та його описом, читали креслення за алгоритмом, розгадували ребус, встановлювали правильність наданого твердження та знаходили пару. Захід пройшов у теплій атмосфері, на хвилі позитиву та з користю, як для учнів, так і для викладача.

У вівторок на учнів першого курсу чекав позаурочний захід «Історія розвитку зварювання», який підготували майстри виробничого навчання Анатолій Носач та Віталій Шаптала. Майстри розповіли здобувачам освіти про розвиток зварювання  від ХVІІІ століття до наших часів, більш детальніше зупинившись на розвитку зварювання в Україні. Учні дізнались про спосіб зварювання з застосуванням вугільного електроду, який продемонстрував Микола Бенардос, про геніальні винаходи сім’ї Патонів і сьогодення українського зварювання. Здобувачі освіти залишали відеоконференцію задоволеними, здивованими та вмотивованими на пошук інформації про новітні технології у світі зварювання, а в особливості про ті, що реалізовані українськими компаніями та інститутами.

21.12.2022 року вікторину «Зварювальний марафон» проводила досвідчений викладач Світлана Ревякіна. Через масове відключення електроенергії, на жаль, не усі бажаючі учні змогли приєднатись до заходу. Світлана Миколаївна прийняла цікаве і, як показали відгуки учнів, дуже вдале та правильне рішення: в одній команді зібрались учні, а в другій – педагогічні працівники. Вікторина увібрала в себе завдання від відгадування загадок до складання пазлів на дошці Jamboard. Здобувачі освіти активно приймали участь в усіх конкурсах та показали високий рівень знань зі спецпредметів, що показали підсумки заходу, які оголошували члени журі. З перевагою в один бал перемогли викладачі та майстри. Дуже приємно, що це не засмутило учнів, а навпаки, спонукало до навчання, щоб у майбутньому взяти реванш у педагогічних працівників.

На четвер 22.12.2022 року було заплановано два заходи. Відкритий урок “Зварювання чавунів” з предмету “Обладнання та технології зварювального виробництва” проводив викладач  вищої категорії Сергій Пліс. На уроці були присутні усі члени методичної комісії та викладач спеціальних предметів з професій зварювального напрямку  Краматорського вищого професійного училища Людмила Графаїлівна Пітеляєва. Урок був насичений наочними матеріалами. Викладач вдало використав при викладанні нового матеріалу міжпредметні зв’язки з такими предметами, як: “Хімія”, “Матеріалознавство”, “Читання креслень”, “Охорона праці” та “Електротехніка”.  І учням, і педагогічним працівникам дуже сподобалось те, що урок був розбавлений інформацією з власного досвіду Сергія Григоровича при виконанні практичних прийомів зі зварювання чавунів. Наприкінці уроку учні пройшли тестування, яке показало високий рівень засвоєння нового матеріалу.

Наступними заходом був майстер клас «Налагодження обладнання для ручного дугового зварювання» від майстра виробничого навчання Сергія Шпака. Учні дізнались про різноманіття обладнання для ручного дугового зварювання,  про принцип роботи, зовнішню та внутрішню будову зварювального інвертору. Після теоретичного матеріалу був показаний відеоролик, в якому Сергій Іванович розповідає та демонструє налагодження зварювального інвертору.  Для того, щоб учні змогли закріпити отримані знання, майстром була розроблена вправа на платформі LearningApps.org. Після закінчення заходу здобувачі освіти надіслали скріншоти з правильною послідовністю налагодження обладнання та пообіцяли прислати свої відеоролики, в яких вони самостійно за поданим алгоритмом будуть готувати зварювальний інвертор до роботи.

Також в четвер були підбиті підсумки челенджу “Справжній зварник”. Дякуємо усім, хто прийняв участь у нашому першому челенджі! Далі буде! Більш детальніше про цей захід читайте на нашій сторінці в Instagram.

В п’ятницю 23.12.2022р. проходив відкритий урок з виробничого навчання за темою «Обпилювання та зачистка металу», який проводив майстер виробничого навчання Володимир Доленко. На уроці була продемонстрована презентація з анімованими вставками, відеоролики відзняті майстром,  в  яких він виконує показ практичних прийомів обпилювання деталей напилками та зачищення металу кутовою шліфувальною машинкою. Наприкінці уроку Володимир Доленко застосував прийом усної рефлексії, тим самим отримавши зворотній зв’язок від учнів. Для перевірки засвоєння отриманих на уроці знань, учням було оголошено домашнє завдання у вигляді інтерактивних вправ на платформі LearningApps.org.


Тиждень вийшов дуже насиченим, жвавим, продуктивним та викликав багато позитивних емоцій у всіх учасників. Дякуємо викладачам та майстрам виробничого навчання, за якісну підготовку до організації та проведення тижня. Дякуємо кожному учню, який прийняв участь у заходах. Попереду ще багато цікавого! Так тримати, зварники!

Революція Гідності – Євромайдан – масовий громадянський протест, який тривав 94 дні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року.  Його було спричинено різкою зміною зовнішньополітичного курсу та вектора розвитку держави, згодом до причин додалися незаконні, антиконституційні дії влади. Під час боротьби українського народу проти режиму формувалося громадянське суспільство, яке вражало світ. Епіцентром […]

16 листопада 2023 року в ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти” відбувся тренінг для представників методичної комісії загальнопрофесійної підготовки та професійної підготовки зварників і верстатників на тему «Мовленнєва компетентність як невід’ємна складова професіоналізму». Метою тренінгу було підвищення мовленнєвої компетентності педагогів, зокрема: Тренінг проводився викладачем української мови та літератури Іриною МОЛОДИКОЮ. Програма заходу була розроблена таким чином, […]

Попри всі перепони сьогодення, педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти продовжують віддавати всі свої сили, знання та вміння тим, хто обрав для себе шлях робітничих професій. І для того, щоб процес навчання був максимально ефективним, педагоги в першу чергу продовжують вдосконалювати власні професійні навички, аби надавати освітні послуги на високому рівні. Так, в період з […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x