ТИЖДЕНЬ З ПРОФЕСІЇ «СЛЮСАР ІЗ СКЛАДАННЯ МЕТАЛЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ, ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК»

В державному професійно-технічному навчальному закладі “Краматорський центр професійно-технічної освіти” з 19.12.2022 року по 23.12.2022 року проходив тиждень з професії “Слюсар із складання металевих конструкцій, електрогазозварник”.

Розпочався він з відео-виклику від директора закладу Артема Сорочинського, який у своєму зверненні закликав долучитись до челенджу “Справжній зварник” учнів та майстрів виробничого навчання.

19.12.2022 року викладач Станіслав Стрельцов проводив відкритий захід “Інтерактив з предмету “Читання креслень”. Учні з задоволенням виконували завдання на інтерактивній дошці Jamboard: встановлювали відповідність між позначенням та його описом, читали креслення за алгоритмом, розгадували ребус, встановлювали правильність наданого твердження та знаходили пару. Захід пройшов у теплій атмосфері, на хвилі позитиву та з користю, як для учнів, так і для викладача.

У вівторок на учнів першого курсу чекав позаурочний захід «Історія розвитку зварювання», який підготували майстри виробничого навчання Анатолій Носач та Віталій Шаптала. Майстри розповіли здобувачам освіти про розвиток зварювання  від ХVІІІ століття до наших часів, більш детальніше зупинившись на розвитку зварювання в Україні. Учні дізнались про спосіб зварювання з застосуванням вугільного електроду, який продемонстрував Микола Бенардос, про геніальні винаходи сім’ї Патонів і сьогодення українського зварювання. Здобувачі освіти залишали відеоконференцію задоволеними, здивованими та вмотивованими на пошук інформації про новітні технології у світі зварювання, а в особливості про ті, що реалізовані українськими компаніями та інститутами.

21.12.2022 року вікторину «Зварювальний марафон» проводила досвідчений викладач Світлана Ревякіна. Через масове відключення електроенергії, на жаль, не усі бажаючі учні змогли приєднатись до заходу. Світлана Миколаївна прийняла цікаве і, як показали відгуки учнів, дуже вдале та правильне рішення: в одній команді зібрались учні, а в другій – педагогічні працівники. Вікторина увібрала в себе завдання від відгадування загадок до складання пазлів на дошці Jamboard. Здобувачі освіти активно приймали участь в усіх конкурсах та показали високий рівень знань зі спецпредметів, що показали підсумки заходу, які оголошували члени журі. З перевагою в один бал перемогли викладачі та майстри. Дуже приємно, що це не засмутило учнів, а навпаки, спонукало до навчання, щоб у майбутньому взяти реванш у педагогічних працівників.

На четвер 22.12.2022 року було заплановано два заходи. Відкритий урок “Зварювання чавунів” з предмету “Обладнання та технології зварювального виробництва” проводив викладач  вищої категорії Сергій Пліс. На уроці були присутні усі члени методичної комісії та викладач спеціальних предметів з професій зварювального напрямку  Краматорського вищого професійного училища Людмила Графаїлівна Пітеляєва. Урок був насичений наочними матеріалами. Викладач вдало використав при викладанні нового матеріалу міжпредметні зв’язки з такими предметами, як: “Хімія”, “Матеріалознавство”, “Читання креслень”, “Охорона праці” та “Електротехніка”.  І учням, і педагогічним працівникам дуже сподобалось те, що урок був розбавлений інформацією з власного досвіду Сергія Григоровича при виконанні практичних прийомів зі зварювання чавунів. Наприкінці уроку учні пройшли тестування, яке показало високий рівень засвоєння нового матеріалу.

Наступними заходом був майстер клас «Налагодження обладнання для ручного дугового зварювання» від майстра виробничого навчання Сергія Шпака. Учні дізнались про різноманіття обладнання для ручного дугового зварювання,  про принцип роботи, зовнішню та внутрішню будову зварювального інвертору. Після теоретичного матеріалу був показаний відеоролик, в якому Сергій Іванович розповідає та демонструє налагодження зварювального інвертору.  Для того, щоб учні змогли закріпити отримані знання, майстром була розроблена вправа на платформі LearningApps.org. Після закінчення заходу здобувачі освіти надіслали скріншоти з правильною послідовністю налагодження обладнання та пообіцяли прислати свої відеоролики, в яких вони самостійно за поданим алгоритмом будуть готувати зварювальний інвертор до роботи.

Також в четвер були підбиті підсумки челенджу “Справжній зварник”. Дякуємо усім, хто прийняв участь у нашому першому челенджі! Далі буде! Більш детальніше про цей захід читайте на нашій сторінці в Instagram.

В п’ятницю 23.12.2022р. проходив відкритий урок з виробничого навчання за темою «Обпилювання та зачистка металу», який проводив майстер виробничого навчання Володимир Доленко. На уроці була продемонстрована презентація з анімованими вставками, відеоролики відзняті майстром,  в  яких він виконує показ практичних прийомів обпилювання деталей напилками та зачищення металу кутовою шліфувальною машинкою. Наприкінці уроку Володимир Доленко застосував прийом усної рефлексії, тим самим отримавши зворотній зв’язок від учнів. Для перевірки засвоєння отриманих на уроці знань, учням було оголошено домашнє завдання у вигляді інтерактивних вправ на платформі LearningApps.org.


Тиждень вийшов дуже насиченим, жвавим, продуктивним та викликав багато позитивних емоцій у всіх учасників. Дякуємо викладачам та майстрам виробничого навчання, за якісну підготовку до організації та проведення тижня. Дякуємо кожному учню, який прийняв участь у заходах. Попереду ще багато цікавого! Так тримати, зварники!

З 16 по 23 січня в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Краматорський центр професійно-технічної освіти» пройшов предметний тиждень з професії «Перукар(перукар-модельєр)». У рамках тижня в режимі відео-конференції відбувся захист дипломних робіт учнів групи ПР-21-11 з професії «Перукар (перукар-модельєр)» та позакласний захід для учнів 2 курсу з використанням інформаційно-комунікативних технологій з предмету «Перукарська справа». Особливістю позакласної роботи […]

«Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів» Іван Франко У глибину століть сягає історія нашого народу. Україна має багате й славне минуле. В історії України особливе місце займає день 22 січня. Щорічно цього дня в Україні відзначають День Соборності й згадують одразу про дві важливі […]

З 06.01.20223 по 19.01.2023 тривав обласний фестиваль Різдвяних традицій «Різдвяне диво», у якому здобувачі освіти та педагогічні працівники Центру взяли активну участь. В умовах конкурсу з метою формування творчого підходу до відтворення різдвяних традицій було запропоновано взяти участь у таких номінаціях, як: конкурс на кращу вертепну драму, конкурс колядок та щедрівок, конкурс на кращу Різдвяну […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x