Тарас Шевченко живе і промовляє

Традиційно березень в Україні проходить у відзначенні важливої для кожного українця дати – річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Геніальний поет цілком справедливо посідає перше місце серед ВЕЛИКИХ УКРАЇНЦІВ, був і залишається духовним батьком нашого народу. Зважаючи на доленосні і бурхливі події в Україні, бачимо, що Шевченко, як і ота трагічна новоявлена хрещатицька Небесна Cотня сучасних юних героїв гордої і незламної країни, живе посеред нас, додає сміливості і впевненості у боротьбі з нашими ворогами.

В ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» щорічно проводяться заходи, присвячені творчості геніального українця. На жаль, цього року в умовах розрухи, спричиненої російською агресією, заплановані заходи проводяться онлайн. Однак на тлі цих подій увиразнюється вагома роль українського Пророка у пробудженні й становленні національної свідомості українців сьогодні.

Впродовж тижня учні та педагоги навчального Центру взяли участь у всеукраїнському флешмобі «Шевченко закликає, Україна перемагає!», у ІІІ Відкритому онлайн-фестивалі до дня народження Т. Г. Шевченка «Шевченко в колі сучасної молоді». В навчальних групах проведені виховні години, про «невідомого Шевченка», на яких присутні мали змогу уявити, яким був би він сьогодні і навіть поспілкувалися в телеграм-каналі з чат-ботом Тараса Григоровича. І всі учні, викладачі висказали свою думку, що якби Шевченко був сьогодні живий, він би був на передовій, на захисті своєї України!

Тарас Шевченко для України і в Україні житиме вічно. Він сьогодні, як ніколи, органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно у вільній державі, підсвідомо і свідомо через уста кожного із мучеників нації незалежно від віку промовляє до кривдників:

…не втечете
І не сховаєтеся; всюди
Вас найде правда-мста; а люде
Підстережуть вас на тоте ж,
Уловлять і судить не будуть,
В кайдани туго окують,
В село на зрище приведуть…
                                “Осія. Глава XIV”

І ці слова геніального поета обов’язково будуть пророчими. В Україні обов’язково настане омріяний, щасливий день, коли ми почуємо найбажаніше слово – ПЕРЕМОГА!

28 березня в Державному професійно-технічному навчальному закладі “Краматорський центр професійно-технічної освіти” пройшло засідання атестаційної комісії закладу.⠀В ході засідання педагогічні працівники презентували членам атестаційної комісії результати своєї педагогічної діяльності та досягнення на шляху підвищення педагогічної майстерності.⠀За підсумками засідання атестаційна комісія дійшла висновку, що всі педагогічні працівники, що підлягали атестації, відповідають займаним посадам.⠀ Вітаємо педагогів з черговим […]

24 березня — Всеукраїнський та Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Важлива подія, яка була створена, щоб поширити інформацію про туберкульоз серед населення. День був затверджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я 1993 року. Дату обрали на честь відкриття 1882 року туберкульозної бацили, яке зробив німецький біолог Роберт Кох. В ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти” на […]

Щороку 14 березня світ святкує Міжнародний день числа «Пі». Учасники освітнього процесу ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» приєдналися до святкування. Подію вигадав фізик Ларрі Шоу в 1987 році, зрозумівши, що за американською системою дата 14 березня записується як 3.14, таким чином збігаючись з початком математичної константи. Традиції на День числа “Пі” У цей день прихильники […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x