Тарас Шевченко живе і промовляє

Традиційно березень в Україні проходить у відзначенні важливої для кожного українця дати – річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Геніальний поет цілком справедливо посідає перше місце серед ВЕЛИКИХ УКРАЇНЦІВ, був і залишається духовним батьком нашого народу. Зважаючи на доленосні і бурхливі події в Україні, бачимо, що Шевченко, як і ота трагічна новоявлена хрещатицька Небесна Cотня сучасних юних героїв гордої і незламної країни, живе посеред нас, додає сміливості і впевненості у боротьбі з нашими ворогами.

В ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» щорічно проводяться заходи, присвячені творчості геніального українця. На жаль, цього року в умовах розрухи, спричиненої російською агресією, заплановані заходи проводяться онлайн. Однак на тлі цих подій увиразнюється вагома роль українського Пророка у пробудженні й становленні національної свідомості українців сьогодні.

Впродовж тижня учні та педагоги навчального Центру взяли участь у всеукраїнському флешмобі «Шевченко закликає, Україна перемагає!», у ІІІ Відкритому онлайн-фестивалі до дня народження Т. Г. Шевченка «Шевченко в колі сучасної молоді». В навчальних групах проведені виховні години, про «невідомого Шевченка», на яких присутні мали змогу уявити, яким був би він сьогодні і навіть поспілкувалися в телеграм-каналі з чат-ботом Тараса Григоровича. І всі учні, викладачі висказали свою думку, що якби Шевченко був сьогодні живий, він би був на передовій, на захисті своєї України!

Тарас Шевченко для України і в Україні житиме вічно. Він сьогодні, як ніколи, органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно у вільній державі, підсвідомо і свідомо через уста кожного із мучеників нації незалежно від віку промовляє до кривдників:

…не втечете
І не сховаєтеся; всюди
Вас найде правда-мста; а люде
Підстережуть вас на тоте ж,
Уловлять і судить не будуть,
В кайдани туго окують,
В село на зрище приведуть…
                                “Осія. Глава XIV”

І ці слова геніального поета обов’язково будуть пророчими. В Україні обов’язково настане омріяний, щасливий день, коли ми почуємо найбажаніше слово – ПЕРЕМОГА!

День числа Пі – неофіційне свято, яке відзначається шанувальниками математики 14 березня на честь математичної константи – числа “Пі”. Уже стало традицією святкування  Дня числа Пі у Краматорському центрі професійно-технічної освіти.  Викладачі природничо-математичного напрямку Котенко Тетяна  та Донцова Людмила провели онлайн святкування – позакласний захід, на якому ознайомили здобувачів освіти з історією походження числа “Пі” […]

Життя сьогодні – дуже непередбачуване. Про це свідчать події, які розгортаються зараз в Україні. Іде повномасштабна війна з росією. Тому у житті кожної людини зустрічаються різні непередбачувані випадки, часом загрозливі для особистої безпеки. Сьогодні в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» стартувала серія зустрічей, організована педагогом соціальним Оленою НІЧІК, з провідним інспектором відділу організації профілактичної роботи […]

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України.  РФ принесла в Крим політично вмотивовані переслідування, насильницькі зникнення, вбивства, позбавлення свободи слова та віросповідання, мілітаризацію дитинства, загрозу руйнування української культурної спадщини, екологічну небезпеку. До дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x