Тарас Шевченко живе і промовляє

Традиційно березень в Україні проходить у відзначенні важливої для кожного українця дати – річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Геніальний поет цілком справедливо посідає перше місце серед ВЕЛИКИХ УКРАЇНЦІВ, був і залишається духовним батьком нашого народу. Зважаючи на доленосні і бурхливі події в Україні, бачимо, що Шевченко, як і ота трагічна новоявлена хрещатицька Небесна Cотня сучасних юних героїв гордої і незламної країни, живе посеред нас, додає сміливості і впевненості у боротьбі з нашими ворогами.

В ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» щорічно проводяться заходи, присвячені творчості геніального українця. На жаль, цього року в умовах розрухи, спричиненої російською агресією, заплановані заходи проводяться онлайн. Однак на тлі цих подій увиразнюється вагома роль українського Пророка у пробудженні й становленні національної свідомості українців сьогодні.

Впродовж тижня учні та педагоги навчального Центру взяли участь у всеукраїнському флешмобі «Шевченко закликає, Україна перемагає!», у ІІІ Відкритому онлайн-фестивалі до дня народження Т. Г. Шевченка «Шевченко в колі сучасної молоді». В навчальних групах проведені виховні години, про «невідомого Шевченка», на яких присутні мали змогу уявити, яким був би він сьогодні і навіть поспілкувалися в телеграм-каналі з чат-ботом Тараса Григоровича. І всі учні, викладачі висказали свою думку, що якби Шевченко був сьогодні живий, він би був на передовій, на захисті своєї України!

Тарас Шевченко для України і в Україні житиме вічно. Він сьогодні, як ніколи, органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно у вільній державі, підсвідомо і свідомо через уста кожного із мучеників нації незалежно від віку промовляє до кривдників:

…не втечете
І не сховаєтеся; всюди
Вас найде правда-мста; а люде
Підстережуть вас на тоте ж,
Уловлять і судить не будуть,
В кайдани туго окують,
В село на зрище приведуть…
                                “Осія. Глава XIV”

І ці слова геніального поета обов’язково будуть пророчими. В Україні обов’язково настане омріяний, щасливий день, коли ми почуємо найбажаніше слово – ПЕРЕМОГА!

Революція Гідності – Євромайдан – масовий громадянський протест, який тривав 94 дні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року.  Його було спричинено різкою зміною зовнішньополітичного курсу та вектора розвитку держави, згодом до причин додалися незаконні, антиконституційні дії влади. Під час боротьби українського народу проти режиму формувалося громадянське суспільство, яке вражало світ. Епіцентром […]

16 листопада 2023 року в ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти” відбувся тренінг для представників методичної комісії загальнопрофесійної підготовки та професійної підготовки зварників і верстатників на тему «Мовленнєва компетентність як невід’ємна складова професіоналізму». Метою тренінгу було підвищення мовленнєвої компетентності педагогів, зокрема: Тренінг проводився викладачем української мови та літератури Іриною МОЛОДИКОЮ. Програма заходу була розроблена таким чином, […]

Попри всі перепони сьогодення, педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти продовжують віддавати всі свої сили, знання та вміння тим, хто обрав для себе шлях робітничих професій. І для того, щоб процес навчання був максимально ефективним, педагоги в першу чергу продовжують вдосконалювати власні професійні навички, аби надавати освітні послуги на високому рівні. Так, в період з […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x