Мова – то є наша зброя!

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Це свято було засноване ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 2000 року. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура й історія цілої держави.

З нагоди святкування Дня рідної мови та з метою популяризації рідної мови в нашому Центрі було проведено низку заходів.

Викладачі української мови та літератури Яна ПРИСТУПА та Любов РОМАН провели інтелектуально-розважальну гру «Нас єднає мова». Під час заходу здобувачі освіти надавали відповіді на різноманітні запитання протягом шести раундів. Наприкінці учасники мали відгадати мелодію, їх увазі було запропоновано сучасні українські пісні (Казка «Поплакала», «Ой у лузі червона калина…», «Україна – це ми»). Захід виявився досить цікавим, здобувачі освіти продемонстрували високий рівень володіння рідною мовою.

Також викладачка української мови Ірина МОЛОДИКА разом із здобувачами освіти взяли участь у обласному віртуальному фестивалі-челенджі, створивши відеозапис-привітання до Дня рідної мови. У відеопривітанні здобувачі освіти декламують вірш Федора ПАНТОВА «Любіть рідну мову» у супроводі пісні українського виконавця Артема ПІВОВАРОВА «Маніфест».

Також відбулося проведення віршового флешмобу «Ти могутня, рідна мово!». Здобувачі освіти записували короткі відеоролики, розповідаючи різні вірші про рідну мову. Роздинкою стало те,  що учні декламували вірші різними мовами світу. 

Керівники групи провели змістовні виховні години, під час яких розповіли про важливість рідної мови для розвитку нації, запропонували здобувачам освіти переглянути відеозаписи про історію походження свята.

Один із найважливіших природних атрибутів – рідна мова, без якої втрачається ідентичність і, як наслідок, зникне спільнота. У ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.

Вивчаймо українську, спілкуймося українською, живімо українською! Вже час! Перемога за нами! Все буде Україна!

ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» відзначив День фізкультури та спорту України в рамках Олімпійського тижня. Ця подія має важливе значення для виховання здорового способу життя молодого покоління, популяризацією спорту та здорового способу життя. Викладачами предмету «Фізична культура», Наталією Клімкіною та Олександром СМИРНОВИМ були проведені онлайн змагання: стрибки на скакалці за 1 хв., згинання та розгинання […]

Новий навчальний рік 2023-2024 ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти», як і багато інших закладів освіти, розпочинає у неспокійний час. Так, війна наклала свій безжальний відбиток на все наше життя, у тому числі й на відлагоджений і вивірений процес навчання, зламавши багато задумів і планів. Та не дивлячись на це 1 вересня – це символ чистоти, […]

28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення. День Української Державності в Україні нагадує нам про тисячолітню історію державотворення нашої країни. У це свято ми вшановуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x