Мова – то є наша зброя!

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Це свято було засноване ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 2000 року. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура й історія цілої держави.

З нагоди святкування Дня рідної мови та з метою популяризації рідної мови в нашому Центрі було проведено низку заходів.

Викладачі української мови та літератури Яна ПРИСТУПА та Любов РОМАН провели інтелектуально-розважальну гру «Нас єднає мова». Під час заходу здобувачі освіти надавали відповіді на різноманітні запитання протягом шести раундів. Наприкінці учасники мали відгадати мелодію, їх увазі було запропоновано сучасні українські пісні (Казка «Поплакала», «Ой у лузі червона калина…», «Україна – це ми»). Захід виявився досить цікавим, здобувачі освіти продемонстрували високий рівень володіння рідною мовою.

Також викладачка української мови Ірина МОЛОДИКА разом із здобувачами освіти взяли участь у обласному віртуальному фестивалі-челенджі, створивши відеозапис-привітання до Дня рідної мови. У відеопривітанні здобувачі освіти декламують вірш Федора ПАНТОВА «Любіть рідну мову» у супроводі пісні українського виконавця Артема ПІВОВАРОВА «Маніфест».

Також відбулося проведення віршового флешмобу «Ти могутня, рідна мово!». Здобувачі освіти записували короткі відеоролики, розповідаючи різні вірші про рідну мову. Роздинкою стало те,  що учні декламували вірші різними мовами світу. 

Керівники групи провели змістовні виховні години, під час яких розповіли про важливість рідної мови для розвитку нації, запропонували здобувачам освіти переглянути відеозаписи про історію походження свята.

Один із найважливіших природних атрибутів – рідна мова, без якої втрачається ідентичність і, як наслідок, зникне спільнота. У ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.

Вивчаймо українську, спілкуймося українською, живімо українською! Вже час! Перемога за нами! Все буде Україна!

День числа Пі – неофіційне свято, яке відзначається шанувальниками математики 14 березня на честь математичної константи – числа “Пі”. Уже стало традицією святкування  Дня числа Пі у Краматорському центрі професійно-технічної освіти.  Викладачі природничо-математичного напрямку Котенко Тетяна  та Донцова Людмила провели онлайн святкування – позакласний захід, на якому ознайомили здобувачів освіти з історією походження числа “Пі” […]

Життя сьогодні – дуже непередбачуване. Про це свідчать події, які розгортаються зараз в Україні. Іде повномасштабна війна з росією. Тому у житті кожної людини зустрічаються різні непередбачувані випадки, часом загрозливі для особистої безпеки. Сьогодні в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» стартувала серія зустрічей, організована педагогом соціальним Оленою НІЧІК, з провідним інспектором відділу організації профілактичної роботи […]

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України.  РФ принесла в Крим політично вмотивовані переслідування, насильницькі зникнення, вбивства, позбавлення свободи слова та віросповідання, мілітаризацію дитинства, загрозу руйнування української культурної спадщини, екологічну небезпеку. До дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x