Мова – то є наша зброя!

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Це свято було засноване ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 2000 року. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура й історія цілої держави.

З нагоди святкування Дня рідної мови та з метою популяризації рідної мови в нашому Центрі було проведено низку заходів.

Викладачі української мови та літератури Яна ПРИСТУПА та Любов РОМАН провели інтелектуально-розважальну гру «Нас єднає мова». Під час заходу здобувачі освіти надавали відповіді на різноманітні запитання протягом шести раундів. Наприкінці учасники мали відгадати мелодію, їх увазі було запропоновано сучасні українські пісні (Казка «Поплакала», «Ой у лузі червона калина…», «Україна – це ми»). Захід виявився досить цікавим, здобувачі освіти продемонстрували високий рівень володіння рідною мовою.

Також викладачка української мови Ірина МОЛОДИКА разом із здобувачами освіти взяли участь у обласному віртуальному фестивалі-челенджі, створивши відеозапис-привітання до Дня рідної мови. У відеопривітанні здобувачі освіти декламують вірш Федора ПАНТОВА «Любіть рідну мову» у супроводі пісні українського виконавця Артема ПІВОВАРОВА «Маніфест».

Також відбулося проведення віршового флешмобу «Ти могутня, рідна мово!». Здобувачі освіти записували короткі відеоролики, розповідаючи різні вірші про рідну мову. Роздинкою стало те,  що учні декламували вірші різними мовами світу. 

Керівники групи провели змістовні виховні години, під час яких розповіли про важливість рідної мови для розвитку нації, запропонували здобувачам освіти переглянути відеозаписи про історію походження свята.

Один із найважливіших природних атрибутів – рідна мова, без якої втрачається ідентичність і, як наслідок, зникне спільнота. У ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.

Вивчаймо українську, спілкуймося українською, живімо українською! Вже час! Перемога за нами! Все буде Україна!

28 червня 2024 року у ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти” за підсумками 2023-2024 навчального року відбулась підсумкова Педагогічна рада. Метою засідання педагогічної ради було підведення підсумків освітнього процесу у 2023-2024 навчальному році, спрямування подальшої освітньої діяльності Центру  на 2024-2025 навчальний рік. Відкрив нараду з вітальним словом до педагогічних працівників директор Центру Артем СОРОЧИНСЬКИЙ. Заступник директора […]

Кожна держава має свою Конституцію і вважає її найціннішим документом. Конституція — це гордість країни, а день її прийняття вважається великим святом. Саме цьому святу були присвячені онлайн заходи в Краматорському центрі професійно-технічної освіти, які відбулися протягом тижня.  Учасники заходів під керівництвом керівників груп готували змістовні презентації, присвячені історії прийняття основного закону нашої країни, відповідали […]

8 червня 2024 року в Державному професійно-технічному навчальному закладі “Краматорський центр професійно-технічної освіти” пройшло крайнє у 2023/2024 навчальному році засідання державної кваліфікаційної комісії! Іспит на прочність, знання та професійну компетентність здали вже КВАЛІФІКОВАНІ універсали – Кухарі, Кондитери! Майбутні працівники сфери громадського харчування показали високий рівень володіння професійними знаннями, вміннями та навичками. Комісія відмітила якісний рівень […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x