Мова – то є наша зброя!

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Це свято було засноване ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 2000 року. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура й історія цілої держави.

З нагоди святкування Дня рідної мови та з метою популяризації рідної мови в нашому Центрі було проведено низку заходів.

Викладачі української мови та літератури Яна ПРИСТУПА та Любов РОМАН провели інтелектуально-розважальну гру «Нас єднає мова». Під час заходу здобувачі освіти надавали відповіді на різноманітні запитання протягом шести раундів. Наприкінці учасники мали відгадати мелодію, їх увазі було запропоновано сучасні українські пісні (Казка «Поплакала», «Ой у лузі червона калина…», «Україна – це ми»). Захід виявився досить цікавим, здобувачі освіти продемонстрували високий рівень володіння рідною мовою.

Також викладачка української мови Ірина МОЛОДИКА разом із здобувачами освіти взяли участь у обласному віртуальному фестивалі-челенджі, створивши відеозапис-привітання до Дня рідної мови. У відеопривітанні здобувачі освіти декламують вірш Федора ПАНТОВА «Любіть рідну мову» у супроводі пісні українського виконавця Артема ПІВОВАРОВА «Маніфест».

Також відбулося проведення віршового флешмобу «Ти могутня, рідна мово!». Здобувачі освіти записували короткі відеоролики, розповідаючи різні вірші про рідну мову. Роздинкою стало те,  що учні декламували вірші різними мовами світу. 

Керівники групи провели змістовні виховні години, під час яких розповіли про важливість рідної мови для розвитку нації, запропонували здобувачам освіти переглянути відеозаписи про історію походження свята.

Один із найважливіших природних атрибутів – рідна мова, без якої втрачається ідентичність і, як наслідок, зникне спільнота. У ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.

Вивчаймо українську, спілкуймося українською, живімо українською! Вже час! Перемога за нами! Все буде Україна!

28 березня в Державному професійно-технічному навчальному закладі “Краматорський центр професійно-технічної освіти” пройшло засідання атестаційної комісії закладу.⠀В ході засідання педагогічні працівники презентували членам атестаційної комісії результати своєї педагогічної діяльності та досягнення на шляху підвищення педагогічної майстерності.⠀За підсумками засідання атестаційна комісія дійшла висновку, що всі педагогічні працівники, що підлягали атестації, відповідають займаним посадам.⠀ Вітаємо педагогів з черговим […]

24 березня — Всеукраїнський та Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Важлива подія, яка була створена, щоб поширити інформацію про туберкульоз серед населення. День був затверджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я 1993 року. Дату обрали на честь відкриття 1882 року туберкульозної бацили, яке зробив німецький біолог Роберт Кох. В ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти” на […]

Щороку 14 березня світ святкує Міжнародний день числа «Пі». Учасники освітнього процесу ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» приєдналися до святкування. Подію вигадав фізик Ларрі Шоу в 1987 році, зрозумівши, що за американською системою дата 14 березня записується як 3.14, таким чином збігаючись з початком математичної константи. Традиції на День числа “Пі” У цей день прихильники […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x