День української писемності та мови

9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора Літописця та відзначає День української писемності та мови. Для кожної людини мова є невід’ємною частиною життя. Поважаючи та вивчаючи рідну мову, кожен з нас гордо може називатися справжнім відданим громадянином своєї Батьківщини. 

Цього року проведення всіх заходів є незвичним, бо, на жаль, війна внесла свої корективи, і всі знаходяться у різних куточках України та світу. Команда нашого Центру йде в ногу з часом та опановує постійно нові застосунки для проведення навчання в режимі Online. Тому завдяки різним додаткам, які представляє Google (Google Classroom, Google Meet, Google Jamboard), у  ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» з метою залучення здобувачів освіти  до  духовних скарбів народної мови, виховання у молодих людей любові та поваги до української мови та народних традицій, було проведено низку заходів у онлайн форматі.

Керівники групи провели цікаві виховні години, під час яких розповіли про історію свята, згадали та вшанували пам’ять видатному Нестору Літописцю, перевірили знання учнів рідної мови, запропонувавши їм взяти участь у різних мовних вікторинах, іграх, турнірах. 

Викладачами української мови та літератури, Приступою Я.О. та Молодикою І.А., було проведено мовознавчу гру «Закучерявимо лексикон рідної мови самобутніми українськими словами». Під час заходу здобувачам освіти пропонувалось відповісти на різні за характером запитання, пов’язані зі знанням рідної мови.

Також відбулося проведення віршового флешмобу «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНСЬКУ!». Здобувачі освіти записували короткі відеоролики, розповідаючи різні вислови про мову.

У цей день у закладі розпочався 1 етап Конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Здобувачі освіти отримали в Google-класах конкурсні завдання, які були розроблені викладачем української мови – Роман Л.В. Переможці 1 етапу буть представляти заклад на 2 етапі. 

Цікавим флешмобом, який провели в закладі, став «Установи українську мелодію на свій мобільний телефон». 

За традицією багатьох уже років, здобувачі освіти та працівники Центру долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Було створено загальну для всіх зустріч у Google Meet, під час якої всі разом перевірили рівень володіння державною мовою. 

Викладач української мови Молодика І.А. провела відкритий виховний захід у групі ОПЗ-21 «Патріотичне смузі». Здобувачі освіти виконували 6 раундів («Перший мільйон», фейковий диктант « Так чи ні», теоретичний батл «Вгадай слово», числовий репост «Вікторина з друкуванням», фразеологічний топ «Вільна текстова відповідь», народ як блогер «Заповни пропуски»), які були створенні за допомогою сучасного інтернет-сервісу мультимедійних дидактичних вправ LearningApps. 

Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовність та інтелектуальне надбання! Вчімо українську та шануймо її!

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України.  РФ принесла в Крим політично вмотивовані переслідування, насильницькі зникнення, вбивства, позбавлення свободи слова та віросповідання, мілітаризацію дитинства, загрозу руйнування української культурної спадщини, екологічну небезпеку. До дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим […]

Мова є душею нації, її генетичним кодом. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. До святкування Міжнародного дня рідної мови долучилися педагогічні працівники та здобувачі освіти ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти”. З цієї нагоди викладачем української мови та літератури Іриною МОЛОДИКОЮ та майстром виробничого навчання Тетяною КАЛАБУХОВОЮ був проведений мовний квіз […]

Ім’я видатного італійського вченого Галілео Галілея добре відомо людям, навіть не пов’язаним з вивченням фізики, математики та астрономії. Його фундаментальні праці та винаходи мали значний вплив на розвиток наукової думки XVI–XVII ст. На честь 460-ї річниці від дня народження великого італійця в Краматорському центрі професійно-технічної освіти протягом тижня здобувачі освіти приймали участь у онлайн-заходах до […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x