День української писемності та мови

9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора Літописця та відзначає День української писемності та мови. Для кожної людини мова є невід’ємною частиною життя. Поважаючи та вивчаючи рідну мову, кожен з нас гордо може називатися справжнім відданим громадянином своєї Батьківщини. 

Цього року проведення всіх заходів є незвичним, бо, на жаль, війна внесла свої корективи, і всі знаходяться у різних куточках України та світу. Команда нашого Центру йде в ногу з часом та опановує постійно нові застосунки для проведення навчання в режимі Online. Тому завдяки різним додаткам, які представляє Google (Google Classroom, Google Meet, Google Jamboard), у  ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» з метою залучення здобувачів освіти  до  духовних скарбів народної мови, виховання у молодих людей любові та поваги до української мови та народних традицій, було проведено низку заходів у онлайн форматі.

Керівники групи провели цікаві виховні години, під час яких розповіли про історію свята, згадали та вшанували пам’ять видатному Нестору Літописцю, перевірили знання учнів рідної мови, запропонувавши їм взяти участь у різних мовних вікторинах, іграх, турнірах. 

Викладачами української мови та літератури, Приступою Я.О. та Молодикою І.А., було проведено мовознавчу гру «Закучерявимо лексикон рідної мови самобутніми українськими словами». Під час заходу здобувачам освіти пропонувалось відповісти на різні за характером запитання, пов’язані зі знанням рідної мови.

Також відбулося проведення віршового флешмобу «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНСЬКУ!». Здобувачі освіти записували короткі відеоролики, розповідаючи різні вислови про мову.

У цей день у закладі розпочався 1 етап Конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Здобувачі освіти отримали в Google-класах конкурсні завдання, які були розроблені викладачем української мови – Роман Л.В. Переможці 1 етапу буть представляти заклад на 2 етапі. 

Цікавим флешмобом, який провели в закладі, став «Установи українську мелодію на свій мобільний телефон». 

За традицією багатьох уже років, здобувачі освіти та працівники Центру долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Було створено загальну для всіх зустріч у Google Meet, під час якої всі разом перевірили рівень володіння державною мовою. 

Викладач української мови Молодика І.А. провела відкритий виховний захід у групі ОПЗ-21 «Патріотичне смузі». Здобувачі освіти виконували 6 раундів («Перший мільйон», фейковий диктант « Так чи ні», теоретичний батл «Вгадай слово», числовий репост «Вікторина з друкуванням», фразеологічний топ «Вільна текстова відповідь», народ як блогер «Заповни пропуски»), які були створенні за допомогою сучасного інтернет-сервісу мультимедійних дидактичних вправ LearningApps. 

Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовність та інтелектуальне надбання! Вчімо українську та шануймо її!

О, як же ти не вмерла, Україно,Бо скільки ж то зловісницька метаЗвела людей, приречених безвинно, –Й ніхто за це ні в кого не спитав. Щороку Україна прихиляє голову перед мільйонами Жертв Голодоморів, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях, де насипані великі могили або колективні.Голодомор в Україні […]

Для чого люди вийшли на майдан? Що їхні сонні душі розбудило? Розвіявся густий-густий туман, Що прикривав всю правду так грайливо… Для чого мерзнем, нащо стоїмо? Бо хочем Україну ми підняти! ЇЇ «Європою» ми гордо назвемо Бо вона гідна статус такий мати Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві […]

Шановні здобувачі освіти, щиро вітаємо вас зі святом – Міжнародним днем студента! Ви стали на шлях професійного становлення у вкрай тяжкий для нашої держави час. Нині кожен громадянин України боронить нашу неньку на своєму фронті… Ваш фронт – навчання, здобуття професійних знань, вмінь та навичок! Становлення справжніми професіоналами на обраному шляху. Ви – наша надія […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x