«Вишиванка − оберіг нації»

Третій четвер травня – Всесвітній день вишиванки – свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу.

«Вишиванка, моя вишиваночко! Ріднесенька ти моя! В ній, закодовані воля, сила, мужність і нескореність українського народу. А ще – споконвічне стремління українців жити у мирі, вирощувати хліб та радіти життю..

Українські традиції — найкрасивіші у світі! Вишиванка є духовною бронею українців, Вишита сорочка — це національний оберіг, який символізує зв’язок поколінь. Вишиванка розповідає величну історію роду та нації. Без перебільшення — українська вишиванка — один з головних символів та оберегів нашого народу.

З нагоди свята Дня вишиванки учні та педагогічний колектив ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» долучились до фоточеленджу «Одягни вишиванку, Україно моя!» У рамках челенджу учні публікували власні світлини та фотознімки своїх родин у вишиваному вбрані. Ініціативу підтримав педагогічний колектив . Відтак стрічки соціальних мереж під єдиним хештегом замайоріли яскравими барвами вишиванок.

В навчальних групах проведені виховні години. Учнів не тільки ознайомили з історією свята, технікою вишивок, а й провели цікаві, пізнавальні вікторини.

До Дня вишиванки КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» провів захід, в якому взяли участь учні нашого закладу. Переглянули презентацію про вишивку у побуті, одязі та взутті. Про техніки вишивання, орнамент і традиційні кольори вишиванки у різних областях нашої країни. Навіть власноруч на майстер-класі робили вишиванки з паперових серветок. У кожного вийшла своя неповторна вишиванка. Було дуже цікаво та захоплююче.

 Молодь, як і всі українці, усвідомлюють цінність нашої вишиванки, адже історія української вишиванки — це історія українського народу.

Сьогодні вишиванка  дає нам сили вистояти у важкому протистоянні темряві, злу, жорстокості та варварству, московітській орді. І ми обов’язково ПЕРЕМОЖЕМО, бо ми — УКРАЇНЦІ! Сердечно вітаємо усіх з Днем вишиванки! Слава Україні!

Революція Гідності – Євромайдан – масовий громадянський протест, який тривав 94 дні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року.  Його було спричинено різкою зміною зовнішньополітичного курсу та вектора розвитку держави, згодом до причин додалися незаконні, антиконституційні дії влади. Під час боротьби українського народу проти режиму формувалося громадянське суспільство, яке вражало світ. Епіцентром […]

16 листопада 2023 року в ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти” відбувся тренінг для представників методичної комісії загальнопрофесійної підготовки та професійної підготовки зварників і верстатників на тему «Мовленнєва компетентність як невід’ємна складова професіоналізму». Метою тренінгу було підвищення мовленнєвої компетентності педагогів, зокрема: Тренінг проводився викладачем української мови та літератури Іриною МОЛОДИКОЮ. Програма заходу була розроблена таким чином, […]

Попри всі перепони сьогодення, педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти продовжують віддавати всі свої сили, знання та вміння тим, хто обрав для себе шлях робітничих професій. І для того, щоб процес навчання був максимально ефективним, педагоги в першу чергу продовжують вдосконалювати власні професійні навички, аби надавати освітні послуги на високому рівні. Так, в період з […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x