«Вишиванка − оберіг нації»

Третій четвер травня – Всесвітній день вишиванки – свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу.

«Вишиванка, моя вишиваночко! Ріднесенька ти моя! В ній, закодовані воля, сила, мужність і нескореність українського народу. А ще – споконвічне стремління українців жити у мирі, вирощувати хліб та радіти життю..

Українські традиції — найкрасивіші у світі! Вишиванка є духовною бронею українців, Вишита сорочка — це національний оберіг, який символізує зв’язок поколінь. Вишиванка розповідає величну історію роду та нації. Без перебільшення — українська вишиванка — один з головних символів та оберегів нашого народу.

З нагоди свята Дня вишиванки учні та педагогічний колектив ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» долучились до фоточеленджу «Одягни вишиванку, Україно моя!» У рамках челенджу учні публікували власні світлини та фотознімки своїх родин у вишиваному вбрані. Ініціативу підтримав педагогічний колектив . Відтак стрічки соціальних мереж під єдиним хештегом замайоріли яскравими барвами вишиванок.

В навчальних групах проведені виховні години. Учнів не тільки ознайомили з історією свята, технікою вишивок, а й провели цікаві, пізнавальні вікторини.

До Дня вишиванки КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» провів захід, в якому взяли участь учні нашого закладу. Переглянули презентацію про вишивку у побуті, одязі та взутті. Про техніки вишивання, орнамент і традиційні кольори вишиванки у різних областях нашої країни. Навіть власноруч на майстер-класі робили вишиванки з паперових серветок. У кожного вийшла своя неповторна вишиванка. Було дуже цікаво та захоплююче.

 Молодь, як і всі українці, усвідомлюють цінність нашої вишиванки, адже історія української вишиванки — це історія українського народу.

Сьогодні вишиванка  дає нам сили вистояти у важкому протистоянні темряві, злу, жорстокості та варварству, московітській орді. І ми обов’язково ПЕРЕМОЖЕМО, бо ми — УКРАЇНЦІ! Сердечно вітаємо усіх з Днем вишиванки! Слава Україні!

У цей день здобувачі освіти ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» вшанували пам’ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Анексія Криму Російською Федерацією в лютому 2014 року актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Уже […]

Україна – ненька, Україна – мати… Цілий Всесвіт знаходиться у цих простих і звичних, але таких рідних і зрозумілих кожному українцеві словах. Бо ми всі є діти чудової, щедрої, мальовничої нескореної і вільної України. Говорячи про Україну, як не згадати про яскравий символ нашого народу – ВИШИВАНКУ. До Дня вишиванки в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної […]

День Європи

День Європи – це свято у черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця! День Європи в Україні – це крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. У цей день ми шануємо наші спільні цінності, історію та, що […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x