«Вишиванка − оберіг нації»

Третій четвер травня – Всесвітній день вишиванки – свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу.

«Вишиванка, моя вишиваночко! Ріднесенька ти моя! В ній, закодовані воля, сила, мужність і нескореність українського народу. А ще – споконвічне стремління українців жити у мирі, вирощувати хліб та радіти життю..

Українські традиції — найкрасивіші у світі! Вишиванка є духовною бронею українців, Вишита сорочка — це національний оберіг, який символізує зв’язок поколінь. Вишиванка розповідає величну історію роду та нації. Без перебільшення — українська вишиванка — один з головних символів та оберегів нашого народу.

З нагоди свята Дня вишиванки учні та педагогічний колектив ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» долучились до фоточеленджу «Одягни вишиванку, Україно моя!» У рамках челенджу учні публікували власні світлини та фотознімки своїх родин у вишиваному вбрані. Ініціативу підтримав педагогічний колектив . Відтак стрічки соціальних мереж під єдиним хештегом замайоріли яскравими барвами вишиванок.

В навчальних групах проведені виховні години. Учнів не тільки ознайомили з історією свята, технікою вишивок, а й провели цікаві, пізнавальні вікторини.

До Дня вишиванки КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» провів захід, в якому взяли участь учні нашого закладу. Переглянули презентацію про вишивку у побуті, одязі та взутті. Про техніки вишивання, орнамент і традиційні кольори вишиванки у різних областях нашої країни. Навіть власноруч на майстер-класі робили вишиванки з паперових серветок. У кожного вийшла своя неповторна вишиванка. Було дуже цікаво та захоплююче.

 Молодь, як і всі українці, усвідомлюють цінність нашої вишиванки, адже історія української вишиванки — це історія українського народу.

Сьогодні вишиванка  дає нам сили вистояти у важкому протистоянні темряві, злу, жорстокості та варварству, московітській орді. І ми обов’язково ПЕРЕМОЖЕМО, бо ми — УКРАЇНЦІ! Сердечно вітаємо усіх з Днем вишиванки! Слава Україні!

На запрошення постійного партнера нашого закладу – ФРОНІУС Україна (ТМ FRONIUS (Австрія)), керівник державного професійно-технічного навчального закладу «Краматорський центр професійно-технічної освіти» Артем СОРОЧИНСЬКИЙ разом із старшим майстром Володимиром МАЛИМ взяли участь у  XXI Міжнародному промисловому форумі, який з 30 травня по 1 червня 2023 року проходив у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ).  Під час форуму були продемонстровані […]

31 травня 2023 року у рамках Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням в ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти” був проведений захід, присвячений свідомості про шкідливі наслідки тютюнопаління та популяризації здорового способу життя. Ця подія відбулася в онлайн-форматі, дозволяючи учням з різних куточків світу приєднатися до обговорення та взяти участь у різноманітних інтерактивних активностях.  Використання інструментів, таких […]

Мама – найважливіша людина в нашому житті, яка завжди підтримає і любитиме свою дитину. Мама – людина, якій ми завдячуємо життям, а часто ще й нашими вміннями, рисами характеру, знаннями та багато чим іншим. 14 травня весь світ висловлює подяку та любов матусям. День матері – це одне з найзворушливіших свят, тому, що кожен з […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x