Великдень – найвеличніше свято українців

Серед традиційних свят в українській культурі є свято Великодня. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни й пов’язують його з Воскресінням Христовим, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям. У Воскресінні християни вбачають підтвердження життя після смерті, що і є основним змістом святкування. Українці ретельно готуються до цього дня. Великодень нині символізує загальне відродження й оновлення.

Напередодні свята в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» було проведено низку заходів. Бібліотекар Ілона Гончарова та педагог соціальний Єлизавета Акулова, з учнями пільгових категорій провели online-захід «Традиції та звичаї Великодня». Учні ознайомилися з історією свята, його традиціями, які встановлювались поступово протягом багатьох століть. Ознайомилися з історією виникнення писанки та секретами писанкарського мистецтва. Переглянули відеоролики святкування Великодня у різних країнах світу.

Після презентації змагались у мистецтві писанкарства у застосунку Jamboard. Учні самі розписували яйця у традиційних орнаментах, збирали Великодній кошик.

Зустріч пройшла в пізнавальній та веселій атмосфері. Хлопці та дівчата дізнались багато корисного та розважились!

Учні, які переміщені до Подільського центру ПТО, взяли участь у майстер-класі з традиційного розпису писанок. Майстер Остапович О.П. ознайомила здобувачів освіти з особливостями виконання воскового розпису, допомогла кожному створити свою неповторну писанку.

В навчальних групах були проведені виховні години «Великдень – історія та традиції свята», «Великдень – найвеличніше свято українців».

То ж з непохитною вірою у ПЕРЕМОГУ творимо красу власними руками, підтримуємо наші традиції!!!

Великдень для християн є одним із найважливіших свят, зі своїми традиціями і звичаями. Тому ми щиро вітаємо всіх із Світлим святом Воскресіння Христового й бажаємо добра,  скорішої перемоги, миру та злагоди в кожному домі.

Нехай буде запашною Великодня Паска та буде з Вами Божа ласка!

На запрошення постійного партнера нашого закладу – ФРОНІУС Україна (ТМ FRONIUS (Австрія)), керівник державного професійно-технічного навчального закладу «Краматорський центр професійно-технічної освіти» Артем СОРОЧИНСЬКИЙ разом із старшим майстром Володимиром МАЛИМ взяли участь у  XXI Міжнародному промисловому форумі, який з 30 травня по 1 червня 2023 року проходив у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ).  Під час форуму були продемонстровані […]

31 травня 2023 року у рамках Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням в ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти” був проведений захід, присвячений свідомості про шкідливі наслідки тютюнопаління та популяризації здорового способу життя. Ця подія відбулася в онлайн-форматі, дозволяючи учням з різних куточків світу приєднатися до обговорення та взяти участь у різноманітних інтерактивних активностях.  Використання інструментів, таких […]

Третій четвер травня – Всесвітній день вишиванки – свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу. «Вишиванка, моя вишиваночко! Ріднесенька ти моя! В ній, закодовані воля, сила, мужність і нескореність українського народу. А ще – споконвічне стремління українців жити у мирі, вирощувати хліб та радіти життю.. Українські традиції — […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x