Великдень – найвеличніше свято українців

Серед традиційних свят в українській культурі є свято Великодня. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни й пов’язують його з Воскресінням Христовим, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям. У Воскресінні християни вбачають підтвердження життя після смерті, що і є основним змістом святкування. Українці ретельно готуються до цього дня. Великодень нині символізує загальне відродження й оновлення.

Напередодні свята в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» було проведено низку заходів. Бібліотекар Ілона Гончарова та педагог соціальний Єлизавета Акулова, з учнями пільгових категорій провели online-захід «Традиції та звичаї Великодня». Учні ознайомилися з історією свята, його традиціями, які встановлювались поступово протягом багатьох століть. Ознайомилися з історією виникнення писанки та секретами писанкарського мистецтва. Переглянули відеоролики святкування Великодня у різних країнах світу.

Після презентації змагались у мистецтві писанкарства у застосунку Jamboard. Учні самі розписували яйця у традиційних орнаментах, збирали Великодній кошик.

Зустріч пройшла в пізнавальній та веселій атмосфері. Хлопці та дівчата дізнались багато корисного та розважились!

Учні, які переміщені до Подільського центру ПТО, взяли участь у майстер-класі з традиційного розпису писанок. Майстер Остапович О.П. ознайомила здобувачів освіти з особливостями виконання воскового розпису, допомогла кожному створити свою неповторну писанку.

В навчальних групах були проведені виховні години «Великдень – історія та традиції свята», «Великдень – найвеличніше свято українців».

То ж з непохитною вірою у ПЕРЕМОГУ творимо красу власними руками, підтримуємо наші традиції!!!

Великдень для християн є одним із найважливіших свят, зі своїми традиціями і звичаями. Тому ми щиро вітаємо всіх із Світлим святом Воскресіння Христового й бажаємо добра,  скорішої перемоги, миру та злагоди в кожному домі.

Нехай буде запашною Великодня Паска та буде з Вами Божа ласка!

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України.  РФ принесла в Крим політично вмотивовані переслідування, насильницькі зникнення, вбивства, позбавлення свободи слова та віросповідання, мілітаризацію дитинства, загрозу руйнування української культурної спадщини, екологічну небезпеку. До дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим […]

Мова є душею нації, її генетичним кодом. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. До святкування Міжнародного дня рідної мови долучилися педагогічні працівники та здобувачі освіти ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти”. З цієї нагоди викладачем української мови та літератури Іриною МОЛОДИКОЮ та майстром виробничого навчання Тетяною КАЛАБУХОВОЮ був проведений мовний квіз […]

Ім’я видатного італійського вченого Галілео Галілея добре відомо людям, навіть не пов’язаним з вивченням фізики, математики та астрономії. Його фундаментальні праці та винаходи мали значний вплив на розвиток наукової думки XVI–XVII ст. На честь 460-ї річниці від дня народження великого італійця в Краматорському центрі професійно-технічної освіти протягом тижня здобувачі освіти приймали участь у онлайн-заходах до […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x