Афганістан. Жива пам’ять сердець

Понад 30 років минуло з дня закінчення афганської війни. Ще на один рік віддалилися від нас події в Афганістані. Битви закінчуються, а історія вічна. Пішла в історію і афганська війна. Але в пам’яті людській їй ще жити довго, бо написана вона кров’ю солдатів і сльозами матерів. Ця війна буде жити в душах тих, хто в ній брав участь.

Педагогічний колектив та учні навчального Центру кожного року беруть участь в заходах, присвячених вшануванню учасників бойових дій на території інших держав. Цьогорічні заходи проведені онлайн.

Впродовж всього тижня викладачем предмету «Захист Вітчизни», Олександром Смирновим та бібліотекарем Ілоною Гончаровою були проведені УРОКИ МУЖНОСТІ, на яких були показані кадри з документальних фільмів, наведена страшна статистика афганської війни, звучали вірші про війну, «афганські» пісні.

14 лютого 2023 року  педагоги та учні взяли участь в зворушливій онлайн  зустрічі з ветераном-афганцем  Олександром Мелентєєвим. З гордістю і водночас зі смутком в очах  Олександр Євгенович розповідав про події афганської війни. Зазвичай він приходить до нас з побратимами та гітарою, та на жаль сьогодні наша зустріч відбулася  онлайн. Але незважаючи на це, пісні про Афган звучали у запису. Сподіваємося, що після нашої перемоги ми ще не раз зберемося в нашому затишному навчальному закладі.

Учнів не залишили байдужими  спогади про службу в Афганістані, про перший бій та біль утрат бойових товаришів, з якими вони ділили армійське нехитре життя.

Олександр Євгенович подякував керівництву закладу за організацію таких зустрічей, за те, що ми не забуваємо воїнів-афганців. Це для них так важливо!!!

Зустріч закінчилася словами: «Щиро дякуємо Вам за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане та звершене. Ви завжди будете яскравим взірцем для українських патріотів. Бажаємо Вам та вашим рідним міцного здоров’я, скорішої перемоги, повернення додому, ніколи більше не зазнати жахів війни, злагоди на довгі літа!

І зараз знову наш народ, наші незламні захисники виборюють у важких боях незалежність нашої країни, наші життя. Віримо, в Перемогу, віримо в наших захисників!

У цей день здобувачі освіти ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» вшанували пам’ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Анексія Криму Російською Федерацією в лютому 2014 року актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Уже […]

Україна – ненька, Україна – мати… Цілий Всесвіт знаходиться у цих простих і звичних, але таких рідних і зрозумілих кожному українцеві словах. Бо ми всі є діти чудової, щедрої, мальовничої нескореної і вільної України. Говорячи про Україну, як не згадати про яскравий символ нашого народу – ВИШИВАНКУ. До Дня вишиванки в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної […]

День Європи

День Європи – це свято у черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця! День Європи в Україні – це крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. У цей день ми шануємо наші спільні цінності, історію та, що […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x