Афганістан. Жива пам’ять сердець

Понад 30 років минуло з дня закінчення афганської війни. Ще на один рік віддалилися від нас події в Афганістані. Битви закінчуються, а історія вічна. Пішла в історію і афганська війна. Але в пам’яті людській їй ще жити довго, бо написана вона кров’ю солдатів і сльозами матерів. Ця війна буде жити в душах тих, хто в ній брав участь.

Педагогічний колектив та учні навчального Центру кожного року беруть участь в заходах, присвячених вшануванню учасників бойових дій на території інших держав. Цьогорічні заходи проведені онлайн.

Впродовж всього тижня викладачем предмету «Захист Вітчизни», Олександром Смирновим та бібліотекарем Ілоною Гончаровою були проведені УРОКИ МУЖНОСТІ, на яких були показані кадри з документальних фільмів, наведена страшна статистика афганської війни, звучали вірші про війну, «афганські» пісні.

14 лютого 2023 року  педагоги та учні взяли участь в зворушливій онлайн  зустрічі з ветераном-афганцем  Олександром Мелентєєвим. З гордістю і водночас зі смутком в очах  Олександр Євгенович розповідав про події афганської війни. Зазвичай він приходить до нас з побратимами та гітарою, та на жаль сьогодні наша зустріч відбулася  онлайн. Але незважаючи на це, пісні про Афган звучали у запису. Сподіваємося, що після нашої перемоги ми ще не раз зберемося в нашому затишному навчальному закладі.

Учнів не залишили байдужими  спогади про службу в Афганістані, про перший бій та біль утрат бойових товаришів, з якими вони ділили армійське нехитре життя.

Олександр Євгенович подякував керівництву закладу за організацію таких зустрічей, за те, що ми не забуваємо воїнів-афганців. Це для них так важливо!!!

Зустріч закінчилася словами: «Щиро дякуємо Вам за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане та звершене. Ви завжди будете яскравим взірцем для українських патріотів. Бажаємо Вам та вашим рідним міцного здоров’я, скорішої перемоги, повернення додому, ніколи більше не зазнати жахів війни, злагоди на довгі літа!

І зараз знову наш народ, наші незламні захисники виборюють у важких боях незалежність нашої країни, наші життя. Віримо, в Перемогу, віримо в наших захисників!

ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» відзначив День фізкультури та спорту України в рамках Олімпійського тижня. Ця подія має важливе значення для виховання здорового способу життя молодого покоління, популяризацією спорту та здорового способу життя. Викладачами предмету «Фізична культура», Наталією Клімкіною та Олександром СМИРНОВИМ були проведені онлайн змагання: стрибки на скакалці за 1 хв., згинання та розгинання […]

Новий навчальний рік 2023-2024 ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти», як і багато інших закладів освіти, розпочинає у неспокійний час. Так, війна наклала свій безжальний відбиток на все наше життя, у тому числі й на відлагоджений і вивірений процес навчання, зламавши багато задумів і планів. Та не дивлячись на це 1 вересня – це символ чистоти, […]

28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення. День Української Державності в Україні нагадує нам про тисячолітню історію державотворення нашої країни. У це свято ми вшановуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x