Афганістан. Жива пам’ять сердець

Понад 30 років минуло з дня закінчення афганської війни. Ще на один рік віддалилися від нас події в Афганістані. Битви закінчуються, а історія вічна. Пішла в історію і афганська війна. Але в пам’яті людській їй ще жити довго, бо написана вона кров’ю солдатів і сльозами матерів. Ця війна буде жити в душах тих, хто в ній брав участь.

Педагогічний колектив та учні навчального Центру кожного року беруть участь в заходах, присвячених вшануванню учасників бойових дій на території інших держав. Цьогорічні заходи проведені онлайн.

Впродовж всього тижня викладачем предмету «Захист Вітчизни», Олександром Смирновим та бібліотекарем Ілоною Гончаровою були проведені УРОКИ МУЖНОСТІ, на яких були показані кадри з документальних фільмів, наведена страшна статистика афганської війни, звучали вірші про війну, «афганські» пісні.

14 лютого 2023 року  педагоги та учні взяли участь в зворушливій онлайн  зустрічі з ветераном-афганцем  Олександром Мелентєєвим. З гордістю і водночас зі смутком в очах  Олександр Євгенович розповідав про події афганської війни. Зазвичай він приходить до нас з побратимами та гітарою, та на жаль сьогодні наша зустріч відбулася  онлайн. Але незважаючи на це, пісні про Афган звучали у запису. Сподіваємося, що після нашої перемоги ми ще не раз зберемося в нашому затишному навчальному закладі.

Учнів не залишили байдужими  спогади про службу в Афганістані, про перший бій та біль утрат бойових товаришів, з якими вони ділили армійське нехитре життя.

Олександр Євгенович подякував керівництву закладу за організацію таких зустрічей, за те, що ми не забуваємо воїнів-афганців. Це для них так важливо!!!

Зустріч закінчилася словами: «Щиро дякуємо Вам за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане та звершене. Ви завжди будете яскравим взірцем для українських патріотів. Бажаємо Вам та вашим рідним міцного здоров’я, скорішої перемоги, повернення додому, ніколи більше не зазнати жахів війни, злагоди на довгі літа!

І зараз знову наш народ, наші незламні захисники виборюють у важких боях незалежність нашої країни, наші життя. Віримо, в Перемогу, віримо в наших захисників!

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України.  РФ принесла в Крим політично вмотивовані переслідування, насильницькі зникнення, вбивства, позбавлення свободи слова та віросповідання, мілітаризацію дитинства, загрозу руйнування української культурної спадщини, екологічну небезпеку. До дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим […]

Мова є душею нації, її генетичним кодом. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. До святкування Міжнародного дня рідної мови долучилися педагогічні працівники та здобувачі освіти ДПТНЗ “Краматорський центр професійно-технічної освіти”. З цієї нагоди викладачем української мови та літератури Іриною МОЛОДИКОЮ та майстром виробничого навчання Тетяною КАЛАБУХОВОЮ був проведений мовний квіз […]

Ім’я видатного італійського вченого Галілео Галілея добре відомо людям, навіть не пов’язаним з вивченням фізики, математики та астрономії. Його фундаментальні праці та винаходи мали значний вплив на розвиток наукової думки XVI–XVII ст. На честь 460-ї річниці від дня народження великого італійця в Краматорському центрі професійно-технічної освіти протягом тижня здобувачі освіти приймали участь у онлайн-заходах до […]

На нашому сайті використовуються файли cookie. Якщо Ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, Ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x